Mikor használjunk szilikont, mikor akrilt?
Az akril tömítők ára kedvezőbb a szilikonok áránál, de vigyázat: nem az ár alapján kell választani! Rugalmasság, festhetőség, fagyveszély stb.: ezt mind mérlegelnünk kell...
Rugalmasság:
A szilikonok alakváltozási képessége kb. 25 %, az akriloké ennél kevesebb: 15-20 %. Tágulási hézagba inkább szilikont használjunk!
Átfesthetőség:
Az akrilok átfesthetők, a szilikonok nem.
Figyelem! Tágulási hézagban lévő tömítőanyagot nem szabad átfesteni, mert a mozgás következtében a festék megreped egy idő után. Ilyen helyekre használjunk szilikont, a kívánt színben.
Fagyveszély:
Az akrilok (felhordás előtt) érzékenyek a fagyra, a szilikonok nem.
Beltér, kültér:
A szilikonokat bel - és kültérben is lehet használni, az akrilokat elsősorban beltérben, bár az Esőálló és a Karosszéria kivitel kültéri körülmények között is megállja a helyét.
De az akrilok nem alkalmasak tartósan nedves helyiségekben, mint pld. fürdőszoba.
További ajánlott cikkek:
MIÉRT is az Epoxy Ragasztó?
Az alábbiakban Simonfi József András alkalmazástecnikus kollégánk legutóbbi tapasztalatait olvashatják a MESTER Epoxy Ragasztóval kapcsolatosan.
TOP 5 szempont, ha szilikonnal fugázunk
Mik a legfontosabb szempontok, ha szilikonnal fugázunk? Itt megtudhatja...
10 hasznos tanács a purhabok helyes használatához.
Az aljzatról, a hőmérsékletről és nedvesítésről olvasson részleteket!
A helyes választás: MESTER Díszléc Stukkó Ragasztó
Lakásunk, irodánk belső terét változatossá, otthonossá tehetjük díszlécek, lábazati lécek, álmennyezeti elemek felragasztásával. Ezek általában polisztirénből készülnek. A ragasztáshoz olyan anyagot kell használni, amely több követelménynek is megfelel.
Mit kell tudni a vizes bázisú ragasztókról?
Akkor jó döntés egy vizes bázisú ragasztó, ha a ragasztandó felületek közül legalább az egyik nedvszívó. Ilyen nedvszívó felület például: fa, gipsz, tégla, vakolat, beton. A vizes bázisú ragasztók oldószermentesek, tehát nem roncsolják az anyagokat.